Karta Dużej Rodziny

logo KDR

KARTA DUŻEJ RODZINY 

 

CEIDG

 

 

epuap

 

 

Placówki POZ w Małopolsce 

nfz logo

Wykaz placówek Podstawowej opieki zdrowotnej 

oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

UWAGA - AWARIA WODOCIĄGU

uwaga-awaria 4093

Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne informuje mieszkańców Rzeszotar iż, w dniu 6.07.2015 r. w związku z awarią magistrali sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody do godziny 20:00 dla odbiorców w miejscowości Rzeszotary Za utrudnienia przepraszamy.

RSO: Regionalny System Ostrzegania

rsoOd 1 lipca 2015 roku ruszył Regionalny System Ostrzegania uruchomiony przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.


RSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, w telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB, a także w aplikacji na telefon.


Od 1 lipca 2015 ostrzeżenia przed najważniejszymi zagrożeniami otrzymujemy również poprzez SMS. Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Warto zaopatrzyć się w aplikację RSO.

 

https://mac.gov.pl/multimedia/regionalny-system-ostrzegania-rso-logotyp

Nowy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

plan

 

Miło jest nam poinformować Państwa, iż z dniem 2 lipca 2015 roku rozpoczął obowiązywanie NOWY MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO w Gminie Świątniki Górne.

Z treścią Uchwały Rady Miejskiej wprowadzającej nowy plan można zapoznać się TUTAJ

Powiat Krakowski - II otwarty konkurs ofert

Otwarty Konkurs Ofert 2015 250x225Zarząd Powiatu w Krakowie ogłasza Drugi Otwarty Konkurs Ofert na realizację w roku 2015 zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, sportu i.turystyki.

 

Priorytetowo traktowane będą oferty dotyczące realizacji zadania publicznego Powiatu Krakowskiego realizowane przez Oferenta ze środków zewnętrznych, dla których grantodawca wymaga wniesienia wkładu finansowego własnego. Warunkiem zawarcia przez Powiat Krakowski umowy realizacji zadania publicznego z Oferentem jest przedłożenie przez Oferenta odpisu umowy z grantodawcą zewnętrznym.

 

Termin realizacji zadania: od 3 sierpnia do 15 grudnia 2015r.


Oferty należy składać do dnia 16 lipca 2015r. do godz. 1500.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 31 lipca 2015r.

 

http://powiat.krakow.pl/2015/06/ogloszenie-drugiego-otwartego-konkursu-ofert/

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze

herbikInformujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne zamieszczone zostały dwa ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska urzędnicze. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami i w przypadku spełnienia warunków zapraszamy do składania ofert pracy.

 

http://bip.malopolska.pl/umigswiatnikigorne/Article/id,283704.html

 

Czytaj więcej...

UWAGA - ZAMKNIĘCIE DROGI W OCHOJNIE


Droga powiatowa nr 2167K w Ochojnie będzie zamknięta w okresie wakacyjnym tj. w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 r. z powodu prac związanych ze stabilizacją osuwiska.

 

Objazd został wyznaczony drogami powiatowymi nr 1943K i 1992K przez miejscowości Wrząsowice i Świątniki Górne. Trasa linii nr 225 jak i linii obsługiwanych przez przewoźników prywatnych będzie zmieniona i poprowadzona po trasie zastępczej.

Nowy rozkład autobusów MPK dostępny jest na stronie www.mpk.krakow.pl.

 

Wykonawcą robót jest firma Q-BUD tel. Janusz Kułach 605-538-775.

 

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski SOLIDARNOŚCI I OLIMPIJCZYKÓW

Informujemy, iż w najbliższy czwartek 2 lipca 2015 roku przez Świątniki Górne przejedzie 26. Małopolski Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Trasa wyścigu, w naszej gminie, przebiega od granicy z Sieprawiem na wysokości ulicy Granicznej (ul. Królewska w Sieprawiu) ulicą Sportową, ul. Bruchnalskiego aż do granicy z Gminą Mogilany (na Buku) i dalej w kierunku Mogilan. 

 

Wyścig będzie w Świątnikach Górnych około godziny 15:30-15:40. Na wysokości Zespołu Szkół  zorganizowana jest Premia górska wyścigu. Zapraszamy do kibicowania.

 

W związku z wyścigiem ulice Sportowa i Bruchnalskiego będą chwiliwo wyłączone z ruchu - prosimy o uwzględnienie tego w Państwa planach. Wszystkich kierujących prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń zabezpieczenia (Policja i Straż Pożarna).

 

plakat 2015v18

 

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne "Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020"

10123 lipca 2015 roku (czwartek) zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne (ul.Bruchnalskiego 35 I p Sala obrad Rady Miejskiej) na Spotkanie informacyjne "Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020" - Świątniki Górne

 

Spotkanie jest adresowane do mieszkańców oraz instytucji działających na obszarze gminy Świątniki Górne, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia ze środków nowego programu regionalnego.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Święto Kiełbasy Lisieckiej do Czernichowa

lisiecka

KOMUNIKAT

Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne informuje, że od 1 lipca 2015 roku nastąpi zmiana firmy odbierającej odpady komunalne od mieszkańców Gminy.

 

W związku z powyższym nowy odbiorca, będzie systematycznie wyposażał wszystkich właścicieli nieruchomości w pojemniki na odpady zmieszane oraz w worki na surowce wtórne.

Jednocześnie informujemy, iż firma MPGO Sp. z o.o. poinformuje mieszkańców o terminie zabrania dotychczasowych pojemników.

 

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w siedzibie tut. Urzędu lub pod numerami telefonu:


12 270 40 30 w. 21
12 256 50 51

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na koncert fortepianowy

plakat motyczynscy

Zaproszenie na Święto Miasta Świątniki Górne

ulotka swieto miasta

 

program swieto miasta

Wyniki konsultacji we Wrząsowicach

konsultacje wyniki

Konsultacje we Wrząsowicach

wrzasowice

Sesja Rady Miejskiej

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 24 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w sali obrad w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne przy ul. Bruchnalskiego 36.

Punkt Potwierdzający Profil Zaufany już otwarty

POKL UE info kolor3

 

Kolejnym udogodnieniem dla mieszkańców naszej Gminy jest uruchomienie w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego. Profil zaufany to bezpłatna metoda uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji. Dzięki niemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.

Czytaj więcej...

Szukamy właścicieli psów

Poszukujemy właścieli psów odnalezionych w ostatnim okresie na terenie naszej gminy.
Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy pod numerem telefonu:

(12) 270-40-30 wew. 25, 26 lub 19

 

czerwiec olszowice

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert do Wrząsowic

CHÓR ,,WRZOSY''
DZIECI GRAJĄCE NA INSTRUMENTACH
I GRUPA TANECZNA

zapraszają na


KONCERT ,,Z MUZYKĄ DO LATA''

DNIA 7 CZERWCA (niedziela) godz.17.30

 

KLUB MŁODZIEŻOWY WE WRZĄSOWICACH

 

W programie:
- chór zaśpiewa piosenki znane i lubiane
- dzieci uczące się w klubie zagrają i zatańczą

KOMUNIKAT ZARZADU INFRASTRUKTURY KOMUNALNEJ I TRANSPORTU

Zarząd infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie nawiązując do pisma nr. ZIKiT/S/113026/14/TO/76746 z dnia 03.12.2014r. informuje, że w dniu 05.06.2015r. (piątek po Bożym Ciele) Komunikacja Miejska na terenie Miasta Krakowa oraz Miast i Gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego będzie fonkcjonować wg. POWSZEDNIEGO rozkładu jazdy.

Bieg Rotmistrza Pileckiego - Wrząsowice 6 czerwca 2015 r.

6 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się BIEG ROTMISTRZA PILECKIEGO. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej imprezie.

Od środy będzie można dokonywać zgłoszeń internetowych. Warto pobiegać. Warto zdobyć medal. Nie może Was zabraknąć we Wrząsowicach.

Wszystkie szczegóły na temat imprezy znajdą państwo w opisie wydarzenia i na http://www.biegwrzasowice.pl/

 

 

 

 

bieg pileckiego

 

LGD Blisko Krakowa zaprasza na Dni Skawiny z Małopolską Siecią LGD

Kraków, 29.05.2015 r.

 


lgd logotypJuż w najbliższy weekend, tj. 30-31 maja br., odbędą się Dni Skawiny. Ich organizatorzy jak co roku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. W zapewnianiu rozrywki wspierać ich będą również Małopolska Sieć LGD i LGD Blisko Krakowa.


Tradycyjnie zadbano o to, by podczas imprezy nikt nie narzekał na nudę. Dla uczestników zaplanowano: wesołe miasteczko, dmuchane atrakcje dla najmłodszych, obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne oraz wiele wspaniałych koncertów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

W sobotę do Wydarzenia dołączą również Małopolska Sieć LGD i LGD Blisko Krakowa.

 

Czytaj więcej...

Planowane połączenie instytucji kultury

 

Na Sesji Rady Miejskiej w Świątnikach Górnych w dniu 26 maja 2015 roku jednogłośnie została podjęta uchwała w sprawie: zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury – Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Świątnikach Górnych, Muzeum Ślusarstwa im. Marcina Mikuły w Świątnikach Górnych oraz Biblioteki Miejskiej w Świątnikach Górnych.

 

Zgodnie z zapisami uchwały podajemy jej treść wraz z uzasadnieniem do publicznej wiadomości.

 

DO POBRANIA: Treść uchwały wraz z uzasadnieniem