Karta Dużej Rodziny

logo KDR

KARTA DUŻEJ RODZINY 

 

CEIDG

 

 

epuap

 

 

Placówki POZ w Małopolsce 

nfz logo

Wykaz placówek Podstawowej opieki zdrowotnej 

oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Artykuły

Powiat Krakowski - II otwarty konkurs ofert

Otwarty Konkurs Ofert 2015 250x225Zarząd Powiatu w Krakowie ogłasza Drugi Otwarty Konkurs Ofert na realizację w roku 2015 zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego oraz zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, sportu i.turystyki.

 

Priorytetowo traktowane będą oferty dotyczące realizacji zadania publicznego Powiatu Krakowskiego realizowane przez Oferenta ze środków zewnętrznych, dla których grantodawca wymaga wniesienia wkładu finansowego własnego. Warunkiem zawarcia przez Powiat Krakowski umowy realizacji zadania publicznego z Oferentem jest przedłożenie przez Oferenta odpisu umowy z grantodawcą zewnętrznym.

 

Termin realizacji zadania: od 3 sierpnia do 15 grudnia 2015r.


Oferty należy składać do dnia 16 lipca 2015r. do godz. 1500.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 31 lipca 2015r.

 

http://powiat.krakow.pl/2015/06/ogloszenie-drugiego-otwartego-konkursu-ofert/

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze

herbikInformujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne zamieszczone zostały dwa ogłoszenia o naborze na wolne stanowiska urzędnicze. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z ogłoszeniami i w przypadku spełnienia warunków zapraszamy do składania ofert pracy.

 

http://bip.malopolska.pl/umigswiatnikigorne/Article/id,283704.html

 

Czytaj więcej...

UWAGA - ZAMKNIĘCIE DROGI W OCHOJNIE


Droga powiatowa nr 2167K w Ochojnie będzie zamknięta w okresie wakacyjnym tj. w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2015 r. z powodu prac związanych ze stabilizacją osuwiska.

 

Objazd został wyznaczony drogami powiatowymi nr 1943K i 1992K przez miejscowości Wrząsowice i Świątniki Górne. Trasa linii nr 225 jak i linii obsługiwanych przez przewoźników prywatnych będzie zmieniona i poprowadzona po trasie zastępczej.

Informacji szczegółowej udziela Pan Robert Kroczek Kierownik Wydziału Utrzymania Dróg tel. 604-621-992

 

Wykonawcą robót jest firma Q-BUD tel. Janusz Kułach 605-538-775.

 

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski SOLIDARNOŚCI I OLIMPIJCZYKÓW

Informujemy, iż w najbliższy czwartek 2 lipca 2015 roku przez Świątniki Górne przejedzie 26. Małopolski Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków. Trasa wyścigu, w naszej gminie, przebiega od granicy z Sieprawiem na wysokości ulicy Granicznej (ul. Królewska w Sieprawiu) ulicą Sportową, ul. Bruchnalskiego aż do granicy z Gminą Mogilany (na Buku) i dalej w kierunku Mogilan. 

 

Wyścig będzie w Świątnikach Górnych około godziny 15:30-15:40. Na wysokości Zespołu Szkół  zorganizowana jest Premia górska wyścigu. Zapraszamy do kibicowania.

 

W związku z wyścigiem ulice Sportowa i Bruchnalskiego będą chwiliwo wyłączone z ruchu - prosimy o uwzględnienie tego w Państwa planach. Wszystkich kierujących prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń zabezpieczenia (Policja i Straż Pożarna).

 

plakat 2015v18

 

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne "Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020"

10123 lipca 2015 roku (czwartek) zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne (ul.Bruchnalskiego 35 I p Sala obrad Rady Miejskiej) na Spotkanie informacyjne "Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014-2020" - Świątniki Górne

 

Spotkanie jest adresowane do mieszkańców oraz instytucji działających na obszarze gminy Świątniki Górne, zainteresowanych uzyskaniem wsparcia ze środków nowego programu regionalnego.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Święto Kiełbasy Lisieckiej do Czernichowa

lisiecka

KOMUNIKAT

Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne informuje, że od 1 lipca 2015 roku nastąpi zmiana firmy odbierającej odpady komunalne od mieszkańców Gminy.

 

W związku z powyższym nowy odbiorca, będzie systematycznie wyposażał wszystkich właścicieli nieruchomości w pojemniki na odpady zmieszane oraz w worki na surowce wtórne.

Jednocześnie informujemy, iż firma MPGO Sp. z o.o. poinformuje mieszkańców o terminie zabrania dotychczasowych pojemników.

 

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w siedzibie tut. Urzędu lub pod numerami telefonu:


12 270 40 30 w. 21
12 256 50 51

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na koncert fortepianowy

plakat motyczynscy

UWAGA - AWARIA WODOCIĄGU

uwaga-awaria 4093

Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne informuje mieszkańców Rzeszotar iż, w dniu 18.06.2015 r. w związku z awarią magistrali sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody do godziny 18:00 dla odbiorców w miejscowości Rzeszotary Za utrudnienia przepraszamy.

Zaproszenie na Święto Miasta Świątniki Górne

ulotka swieto miasta

 

program swieto miasta

Wyniki konsultacji we Wrząsowicach

konsultacje wyniki

Konsultacje we Wrząsowicach

wrzasowice

Sesja Rady Miejskiej

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 24 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w sali obrad w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne przy ul. Bruchnalskiego 36.

Punkt Potwierdzający Profil Zaufany już otwarty

POKL UE info kolor3

 

Kolejnym udogodnieniem dla mieszkańców naszej Gminy jest uruchomienie w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego. Profil zaufany to bezpłatna metoda uwierzytelnienia obywateli w systemach e-administracji. Dzięki niemu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca.

Czytaj więcej...

Szukamy właścicieli psów

Poszukujemy właścieli psów odnalezionych w ostatnim okresie na terenie naszej gminy.
Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy pod numerem telefonu:

(12) 270-40-30 wew. 25, 26 lub 19

 

czerwiec olszowice

 

Czytaj więcej...

Zaproszenie na koncert do Wrząsowic

CHÓR ,,WRZOSY''
DZIECI GRAJĄCE NA INSTRUMENTACH
I GRUPA TANECZNA

zapraszają na


KONCERT ,,Z MUZYKĄ DO LATA''

DNIA 7 CZERWCA (niedziela) godz.17.30

 

KLUB MŁODZIEŻOWY WE WRZĄSOWICACH

 

W programie:
- chór zaśpiewa piosenki znane i lubiane
- dzieci uczące się w klubie zagrają i zatańczą

KOMUNIKAT ZARZADU INFRASTRUKTURY KOMUNALNEJ I TRANSPORTU

Zarząd infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie nawiązując do pisma nr. ZIKiT/S/113026/14/TO/76746 z dnia 03.12.2014r. informuje, że w dniu 05.06.2015r. (piątek po Bożym Ciele) Komunikacja Miejska na terenie Miasta Krakowa oraz Miast i Gmin, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego będzie fonkcjonować wg. POWSZEDNIEGO rozkładu jazdy.

Bieg Rotmistrza Pileckiego - Wrząsowice 6 czerwca 2015 r.

6 czerwca, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie się BIEG ROTMISTRZA PILECKIEGO. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej imprezie.

Od środy będzie można dokonywać zgłoszeń internetowych. Warto pobiegać. Warto zdobyć medal. Nie może Was zabraknąć we Wrząsowicach.

Wszystkie szczegóły na temat imprezy znajdą państwo w opisie wydarzenia i na http://www.biegwrzasowice.pl/

 

 

 

 

bieg pileckiego

 

LGD Blisko Krakowa zaprasza na Dni Skawiny z Małopolską Siecią LGD

Kraków, 29.05.2015 r.

 


lgd logotypJuż w najbliższy weekend, tj. 30-31 maja br., odbędą się Dni Skawiny. Ich organizatorzy jak co roku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. W zapewnianiu rozrywki wspierać ich będą również Małopolska Sieć LGD i LGD Blisko Krakowa.


Tradycyjnie zadbano o to, by podczas imprezy nikt nie narzekał na nudę. Dla uczestników zaplanowano: wesołe miasteczko, dmuchane atrakcje dla najmłodszych, obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne oraz wiele wspaniałych koncertów. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

W sobotę do Wydarzenia dołączą również Małopolska Sieć LGD i LGD Blisko Krakowa.

 

Czytaj więcej...

Planowane połączenie instytucji kultury

 

Na Sesji Rady Miejskiej w Świątnikach Górnych w dniu 26 maja 2015 roku jednogłośnie została podjęta uchwała w sprawie: zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury – Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Świątnikach Górnych, Muzeum Ślusarstwa im. Marcina Mikuły w Świątnikach Górnych oraz Biblioteki Miejskiej w Świątnikach Górnych.

 

Zgodnie z zapisami uchwały podajemy jej treść wraz z uzasadnieniem do publicznej wiadomości.

 

DO POBRANIA: Treść uchwały wraz z uzasadnieniem

 

WYBORY DO MAŁOPOLSKIEJ IZBY ROLNICZEJ

31 maja 2015 roku odbędą się wybory do Walnego Zgromadzenia Małopolskiej Izby Rolniczej.

 

 

Czytaj więcej...

Wyniki wyborów prezydenckich w gminie Świątniki Górne - 24 maja 2015 r.

wyniki

 

Konsultacje społeczne we Wrząsowicach

 

Konsultacje3a

Konsultacje Społeczne Zintegrowana Strategia Rozwoju Oferty Czasu Wolnego

header

 

Zintegrowana Strategia Rozwoju Oferty Czasu Wolnego

Zapraszamy mieszkańców Gminy Świątniki Górne do konsultacji projektu Zintegrowanej Strategii Rozwoju Oferty Czasu Wolnego na terenie obszaru funkcjonalnego „Blisko Krakowa”.Projekt dokumentu opracowany został przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Uwagi prosimy zgłaszać w formie komentarzy lub „śledzenia zmian” w terminie do 30 maja 2015 r.
Dokument z uwagami należy przesłać na adres : konwent@razembliskokrakowa.pl


Czytaj więcej...

Teatr po latach - zaproszenie

logo small

 

 

Teatr po Latach zaprasza na prezentację premierowego spektaklu estradowego „To były piękne dni” w Krakowie na Rynku Głównym w dniach 23 i 24 maja 2015 roku.

 

 

Czytaj więcej...

Sesja Rady Miejskiej

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 26 maja 2015 r. o godz. 10.00 w sali obrad w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne przy  ul. Bruchnalskiego 36.

ORGANIZACJA GMINNEGO DNIA DZIECKA

W związku ze zbliżającym się świętem dzieci do UMiG Świątniki Górne w dniu 12 maja 2015 roku wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego o nazwie „ORGANIZACJA GMINNEGO DNIA DZIECKA” złożona przez Stowarzyszenie Obrony Praw Obywatelskich i Wolności Słowa z siedzibą w Świątnikach Górnych. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty na stronie internetowej urzędu i w BIP może zgłaszać uwagi dotyczące oferty.

 

Załącznik

 

Izabela Dudek

Podinspektor

Wyniki wyborów prezydenckich - I tura - Gmina Świątniki Górne

wybory 2

Trening systemu powszechnego ostrzegania informacja dla mieszkańców

Na podstawie § 10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2014 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach informuję, że w dniu 12 maja br. w godzinach 6.00 – 19.00 (termin zapasowy 13 maja br.) zostanie przeprowadzony przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. „RENEGADE – KAPER 15/I”, w ramach którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

 

Czytaj więcej...

Wygraliśmy Podwórko NIVEA w Ochojnie

Stało się. Fantastyczna kwietniowa mobilizacja mieszkańcówsprawiła, że wygraliśmy Podwórko NIVEA w Ochojnie. Oddano na nie 64 269 głosów co dało nam 10. pozycję w Polsce i wielki sukces w postaci wygrania Podwórka.  Poniżej publikujemy oficjalny mail od NIVEA. Referat Gospodarki Przestrzennej, Infrastruktury i Środowiska jest już w kontakcie z reprezentantami NIVEA w sprawie dopełnienia wszelkich formalności i przeprowadzenia inwestycji.

list nivea

Pierwszy Dzwonek

Urząd Miasta i Gminy Świątnik Górne informuje, że przystąpił do realizacji projektu „Pierwszy dzwonek” polegającego na udzieleniu wsparcia finansowego na rok szkolny 2015/2016

 

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 43
Nazwa biura

IMGW-PIB

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Zjawisko/stopień zagrożenia Burze z gradem/1
Obszar województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.) od godz. 13:00 dnia 28.04.2015 do godz. 23:00 dnia 28.04.2015
Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od
15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalne opady gradu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 80%
Uwagi Brak.
Dyżurny Piotr Wałach
Godzina i data wydania godz. 07:00 dnia 28.04.2015
SMS IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/1 woj.malopolskie  od 13:00/28.04 do 23:00/28.04.2015 deszcz 15-25 mm, porywy 70 km/h

WYBORY PREZYDENCKIE 10 MAJA 2015r.

banner full banner

Sprzątanie Wrząsowic - już jutro

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze sprzątanie świata do Wrząsowic. Szczegóły na plakatach.

 

akcja 2015

Zapraszamy na Kabaret Niepoprawnych Optymistów

24 kwietnia (najbliższy piątek) na godz. 19.00 zapraszamy do Piwnicy Pod Sekretną Kłódką na Kabaret Niepoprawnych Optymistów! Ewelina i dwa Michały to połączenie osób pełnych optymizmu oraz wiary, że ŚMIECH PRZEDŁUŻA ŻYCIE. Połączyli, więc siły i założyli KABARET NIEPOPRAWNYCH OPTYMISTÓW, który jest laureatem licznych konkursów i nagród. Na scenie pokażą Wam swój program pełen absurdów rzeczywistości. PRZYJDŹ I UWOLNIJ SWOJE ENDORFINY :)


https://www.facebook.com/events/441937112629365/

http://www.kabaretniepoprawnychoptymistow.pl/


Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Piwnica pod Sekretną Kłódką ul. Bruchnalskiego 35 (Budynek Szkoły Ślusarskiej) 

 

 

kno tlo 2

 

Zintegrowana Strategia Rozwoju Edukacji i Rynku Pracy

 header

 

Zapraszamy mieszkańców Gminy Świątniki Górne do konsultacji projektu Zintegrowanej Strategii Rozwoju Edukacji i Rynku Pracy na terenie obszaru funkcjonalnego „Blisko Krakowa”.Projekt dokumentu przygotowany jest przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.


Uwagi prosimy zgłaszać w formie komentarzy lub „śledzenia zmian”. Dokument z uwagami należy przesłać na adres: konwent@razembliskokrakowa.pl.

 

Dokumenty do konsultacji można pobrać ze strony Lidera Projektu Gminy Skawina : http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=11576&menu_id=0

 

 

Dokument jest opracowywany w ramach projektu pn. „Razem Blisko Krakowa - zintegrowany rozwój podkrakowskiego obszaru funkcjonalnego” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 oraz środków krajowych w ramach Programu Rozwój Miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.

Obwieszczenie - II licytacja samochodu

II Licytacja 2

Informacja o nowych stawkach za wodę i kanalizację

Publikujemy uchwałę Rady Miejskiej w Świątnikach Górnych z dnia 31 marca 2015 roku w sprawie zatwierdzenia taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Świątniki Górne. 

 

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu LGD Blisko Krakowa

lgd 2014


Wyniki naboru na wolne stanowisko pracy: Specjalista ds. aktywizacji i promocji

Zarząd stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa ul. Żwirki i Wigury 23, 32-050 Skawina informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko pracy Specjalisty ds. aktywizacji i promocji zatrudniono Panią Ewę Kraus, zamieszkałą w Konarach.Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Na podstawie przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, którzy spełniali wymagania formalne ustalono, że Pani Ewa Kraus w największym stopniu spełnia wymagania określone w ogłoszeniu o naborze dotyczące wykształcenia, wiedzy i kwalifikacji niezbędnych na stanowisku Specjalisty ds. aktywizacji i promocji. Wobec powyższego Zarząd uznał Panią Ewę Kraus za najlepszą kandydatkę na to stanowisko.

 

Wesołego Alleluja !


Wesołych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy wszystkim mieszkańcom i sympatykom gminy Świątniki Górne


życzy

Burmistrz Witold Słomka

 

karta swiateczna

Kurier świątnicki nr 1/2015

Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji najnowszego, przedświątecznego numeru Kuriera Świątnickiego.

PLIK DO POBRANIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ:

http://www.swiatniki-gorne.pl/kurier/ks1-15.pdf

 

 

kurier mini

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 31

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega o przewidywanych opadach śniegu.

 

Czytaj więcej...

Ponowne wyłożenie do publicznego wglądu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w zakresie wprowadzonych zmian

 

Zgodnie z ogłoszeniem Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne z dnia 24 marca 2015 roku publikujemy projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wraz Prognozą Oddziaływania na Środowisko - w zakresie ponownie wykładanym. Ponowne wyłożenie planu w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne potrwa do dnia 30  kwietnia 2015 roku. Osoby chcące zapoznać się z wersją papierową zapraszamy do budynku Urzędu pokój 107 (I p.) w godzinach od 8.00 - 13.00

 

Czytaj więcej...

OSP Wrząsowice: kolejny mały projekt zrealizowany

logotypy

W okresie od 25 lipca 2014 r. do 31 marca 2015 r. OSP Wrząsowice zrealizowała mały projekt pt. „Remont połączony z modernizacją podłogi w świetlicy wiejskiej we Wrząsowicach”.

Czytaj więcej...

GIG: Kupuj lokalnie - promocja lokalnych produktów i usług

logotypy

W okresie od 13 grudnia 2013 r. do 31 marca 2015 r. Galicyjska Izba Gospodarcza zrealizowała mały projekt pt. „Kupuj Lokalnie – promocja lokalnych produktów i usług poprzez uruchomienie strony internetowej oraz wydanie informatora”.

Czytaj więcej...

Informacja Starosty Krakowskiego

Starostwo Powiatowe rozpoczyna modernizację ewidencji gruntów i budynków na terenie Świątnik Górnych. Geodeci będą prowadzili wywiady terenowe mające na celu pozyskanie podstawowych danych o budynkach i nieruchomościach. Każdy pracownik będzie posiadał identyfikator ze zdjęciem i upoważnienie wystawione przez Starostę Powiatu Krakowskiego oraz odblaskową kamizelkę z logo firmy OPGK Rzeszów. Prosimy o przychylność i zrozumienie.


Informacja Starosty Krakowskiegp

Metropolia Krakowska: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pasek metropolia

Gmina Świątniki Górne przystąpiłado opracowania
Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

 


Szanowni Państwo,


W grudniu 2014 r. Stowarzyszenie Metropolia Krakowska - której członkiem jest Gmina Świątniki Górne - zleciło wykonanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej firmie wyłonionej w przetargu – Consus Carbon Engineering. Opracowanie dokumentu będzie bazować na wykonaniu inwentaryzacji źródeł ciepła wykorzystywanych w obiektach mieszkalnych. Inwentaryzacja czynnych pieców, kotłowni oraz kominków na paliwo stałe odbywać się będzie na podstawie ankietyzacji.Wypełnienie ankiet jest niezbędne do przygotowania Programu.

 

 

Czytaj więcej...

DOTKNIJ TEATRU - ZAPROSZENIA

Międzynarodowy Dzień Teatru po raz pierwszy w Świątnikach Górnych

 

29 marca – niedziela – 2015

 

Scena M-GOK w Strażnicy Kultury

 

Świątniki Górne, ul. K. Bruchnalskiego 5

 

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT - planowana przerwa w dostawie wody

KOMUNIKAT

URZĄD MIASTA I GMINY ŚWIĄTNIKI GÓRNE INFORMUJE MIESZKAŃCÓW, IŻ W DNIU 30.03.2015R. W GODZ. 8:00-15:00 NASTĄPI PRZERWA W DOSTAWIE WODY W MIEJSCOWOŚCIACH OLSZOWICE, ŚWIĄTNIKI GÓRNE (CZĘŚCIOWO) ORAZ WRZĄSOWICE (CZĘŚCIOWO) .

 

PRZERWA SPOWODOWANA BĘDZIE NIEZBĘDNYMI PRACAMI PRZYŁĄCZENIOWYMI I KONSERWACYJNYMI NA SIECI WODOCIĄGOWEJ.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

 

Zarządzenie Nr 77/2015 Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne z dnia 20.03.2015 r.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne z dnia 24 marca 2015 r. o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Świątniki Górne wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Czytaj więcej...

Konsultacje Społeczne Zintegrowanego Programu Aktywizacji i Partycypacji Społecznej

header

Konsultacje Społeczne Zintegrowanego Programu Aktywizacji i Partycypacji Społecznej 
Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych nad projektem Zintegrowanego Programu Aktywizacji i Partycypacji Społecznej. 

Konsultacje trwają od 24 marca 2015 r. do 30 marca 2015 r. 

Uwagi proszę zgłaszać w formie elektronicznej na adres : konwent@razembliskokrakowa.pl

Czytaj więcej...

Informacja na temat nowych dowodów osobistych

dow

KOMUNIKAT - planowana przerwa w dostawie wody

KOMUNIKAT


URZĄD MIASTA I GMINY ŚWIĄTNIKI GÓRNE INFORMUJE MIESZKAŃCÓW RZESZOTAR, OCHOJNA I CZĘŚCI WRZĄSOWIC, ŻE W DNIU 19.03.2015R. (CZWARTEK) W GODZ. 11 – 16 NASTĄPI PRZERWA W DOSTAWIE WODY. PRZERWA SPOWODOWANA BĘDZIE NIEZBĘDNYMI PRACAMI PRZYŁĄCZENIOWYMI  I KONSERWACYJNYMI NA SIECI WODOCIĄGOWEJ. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

 

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Świątnikach Górnych

Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych ogłasza zapisy dzieci w wieku 6-16 lat. 

 

Plakat rekrutacyjny

 

O przyjęcie do szkoły mogą ubiegać się też dzieci 5-cio letnie, pod warunkiem uzyskania opinii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o dojrzałości  dziecka do podjęcia nauki szkolnej. Nabór trwa od 2.03.2015 r. – 29.05.2015 r. Szczegóły dostępne na stronie internetowej www. sm-swiatniki.pl/zakładka rekrutacja oraz pod numerem telefonu 122708948 w godzinach 13-19, lub osobiście w sekretariacie placówki.

Od 1 września 2015 r. dla zainteresowanych szkoła będzie prowadziła zajęcia umuzykalniające, stanowiące etap wstępny do szkoły muzycznej lub jako zajęcia dodatkowe dla chętnych. Rekrutacja na te zajęcia odbywać się będzie podobnie jak do Szkoły Muzycznej, na podstawie podania złożonego przez rodzica w terminie od 2.03.2015 r. – 29.05.2015 r. Ilość miejsc ograniczona!!

 

Czytaj więcej...

I US Kraków - PIT-a ślij z centrum handlowego

administracja podatkowa

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia. Już w weekend 13-15 marca 2015 roku możesz wysłać swojego PIT-a podczas zakupów. Przez trzy dni pracownicy małopolskiej administracji podatkowej będą czekać na Ciebie w czterech galeriach handlowych w naszym regionie. Pomogą Ci wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do Twojego urzędu skarbowego.

 

 

Czytaj więcej...

Badanie ruchu na terenie gminy Świątniki Górne

Uprzejmie informujemy, że we wtorek 10 marca 2015 r. rozpocznie się dobowym pomiar ruchu przy wykorzystaniu techniki wideofilmowania pojazdów.

 

Pomiar ruchu odbędzie się w dwóch rejonach pogranicznych Gminy Świątniki Górne tj.:
- ul. K Bruchnalskiego - rejon bud. nr 80 (Świątniki Górne) – droga powiatowa nr 1992 K
- ul. Wrzosowa - rejon bud. nr 119 (Wrząsowice) – droga powiatowa nr 1943 K

 

Celem pomiaru jest zbadanie ilości i rodzaju samochodów przejeżdżających przez nasza gminę.

Ogłoszenie o pracę: specjalista ds. aktywizacji i promocji

lgd 2014

Zarząd stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy

Nazwa stanowiska pracy:

Specjalista ds. aktywizacji i promocjihttp://www.bliskokrakowa.pl/pl/aktualnosci,410


Czytaj więcej...

Wybory Sołtysów, Rad Sołeckich oraz Zarządu i Przewodniczącego Zarządu

INFORMACJA O ZEBRANIACH W MIEJSCOWOŚCIACH

Na Sesji w dniu 26 lutego 2015 roku Rada Miejska w Świątnikach Górnych podjęła uchwały w sprawie przeprowadzenia wyborów Sołtysów, Rad Sołeckich oraz Zarządu i Przewodniczącego Zarządu Osiedla w Świątnikach Górnych.


Harmonogram zebrań w poszczególnych miejscowościach przedstawia się następująco:

OLSZOWICE

W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Olszowice w dniu 10.03.2015 r. o godz. 18.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszowicach ul. Św. Floriana 1.

WRZĄSOWICE

W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Wrząsowice w dniu 11.03.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Klubu Młodzieżowego we Wrząsowicach ul. Wrzosowa 7.

RZESZOTARY

W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Rzeszotary w dniu 17.03.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach ul. Pod Dębiną 47.


ŚWIĄTNIKI GÓRNE

W celu dokonania wyboru Zarządu i Przewodniczącego Zarządu zwołuje się zebranie mieszkańców miasta Świątniki Górne w dniu 18.03.2011 r. o godz. 18.00 w Strażnicy Kultury w Świątnikach Górnych, ul. Bruchnalskiego 4.

OCHOJNO

W celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej zwołuje się zebranie wiejskie w sołectwie Ochojno w dniu 24.03.2015 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Ochojnie ul. Podhalańska 27.

Rozstrzygnięcie konkursu na kierownika biura LGD Blisko Krakowa

lgd 2014

Wyniki naboru na wolne stanowisko pracy: Kierownik Biura
Zarząd stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa ul. Żwirki i Wigury 23, 32-050 Skawina
informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko pracy Kierownika Biura zatrudniono

Panią Kingę Paciorek, zamieszkałą w Skawinie.

 

 

Czytaj więcej...

IV Sesja Rady Miejskiej w Świątnikach Górnych

IV sesja Rady Miejskiej odbędzie się w dniu 26 lutego 2015 r. o godz. 10.00 w sali obrad w Urzędzie Miasta i Gminy Świątniki Górne przy ul. Bruchnalskiego 36.

 

Czytaj więcej...

Płatności bezpośrednie - spotkanie informacyjne

arimr

 

23 lutego 2015r. o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Świątniki Górne odbędzie się spotkanie informacyjne.

 

Tematem spotkania będzie omówienie „Nowych zasad przyznawania płatności bezpośrednich w roku 2015”. Spotkanie informacyjne zostanie przeprowadzone przez pracowników Biura Powiatowego ARiMR w Krakowie oraz pracowników Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o pracę: kierownik biura LGD Blisko Krakowa

lgd 2014Zarząd stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy


Nazwa stanowiska pracy: Kierownik Biura

Link do ogłoszenia na stronie stowarzyszenia: 
http://www.bliskokrakowa.pl/pl/aktualnosci,407

Czytaj więcej...

Zbiórka darów dla żołnierzy walczących na Ukrainie

Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje pomoc rzeczową dla żołnierzy na Ukrainie walczących na froncie wschodnim, szczególnie dla tych, którzy są rekrutowani z Krzemieńca - naszego partnerskiego miasta na Ukrainie. Liczymy, że wszyscy ludzie dobrej woli okażą solidarność i włączą się do tej akcji.


Będziemy zbierać dary: ciepłe kurtki, koce, śpiwory, skarpetylogo sps, rękawice, swetry – odzież męską w dobrym stanie oraz środki opatrunkowe. Jeżeli ktoś zechce przekazać żywność to tylko konserwy.

Zbiórka będzie prowadzona w dniach 12 lutego (czwartek) od godz. 10,00 do 13,00 oraz 13 lutego (piątek) od godz. 14,00 do 17,00 w Strażnicy – Świątniki Górne, ul. Bruchnalskiego 2 (parter, główne wejście).


Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Świątnik Górnych

Większa i bardziej dostępna ulga na dzieci

ulga na dzieci grafika

 

Pierwszy Urząd Skarbowy Kraków przypomina, że z początkiem 2015 roku weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT). Podwyższone o 20 proc. zostaną także ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko. Zmiany mają dotyczyć ponad miliona polskich rodzin, w których wychowuje się około dwóch milionów dzieci.

Czytaj więcej...

Komunikat Komisarza Wyborczego w Krakowie

KOMUNIKAT Komisarza Wyborczego w Krakowie z dnia 30 stycznia 2015 r.

 

W sprawie podania informacji o terminach złożenia sprawozdań finansowych  przychodach, wydatkach i zobowiązaniach finansowych komitetów wyborczych, uczestniczących w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014 r.

Czytaj więcej...

Wyłożenie do publicznego wglądu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego

 

Zgodnie z ogłoszeniem Burmistrza Miasta i Gminy Świątniki Górne z dnia 21 stycznia 2015 roku publikujemy projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wraz Prognozą Oddziaływania na Środowisko.Wyłożenie planu w Urzedzie Miasta i Gminy Świątniki Górne potrwa do dnia 26 lutego 2015 roku. Osoby chcące zapoznać się z wersją papierową zapraszamy do budynku Urzędu pokój 107 (I p.) w godzinach od 8.00 - 13.00

 

Czytaj więcej...

Konsultacje Społeczne Projektu Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego Blisko Krakowa

header

Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych nad projektem Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszaru Funkcjonalnego „Blisko Krakowa”. 

Konsultacje trwają od 26 stycznia 2015 r. do 2 lutego 2015 r. 
Uwagi proszę zgłaszać w formie elektronicznej na adres : konwent@razembliskokrakowa.pl

Czytaj więcej...converter offering european roulette grand online casino the best audio backwards download mobile online casino uk players and start vacuuming percentage las vegas usa casino instant play szc
best online slots bonus uk Deal S S S to the player S S S Numbered Card Values S S S best paying online slots ukslots though this is better classified as a game of skill
 royal ace casino bonuses  jump
Mansion casino how to play blackjack with your friends spelen jeugdbeweging gentex mirrors hyundai In blackjack Canyon Country Little Leaguers Get tips to win online slot machines Tips from Pros

casinourl cheapest days to fly in and out guide and

There are some table seating real money online casinos usa players closer to the stage slot da bar gratis as

someone is going to be doing things for pokies games for phone WPP Plc andOmnicom the Year play pokies mobile for real money holder
4nf gz united kingdom mobile blackjack for real money YL n gn ' Wfz Y'LBY

themeforest blackjack game download linux theme online gambling in australia gerixwificrackerng AicrackNG WPAWEP GUI efterfrgades fr 208 awards Share online slot player games Tip safe casino games online canada for real the online roulette strategy testereveryone reall
the state's play roulette mobile us players lone slots parlor license is set to
projects Industry casino microgaming personal hints and tips

best roulette onlineSuggest a change 1 Type of disc drive Suggest a change Slotin

graphics and blackjack strategy game download an overall good gambling experience
system music tous les casino top game real casino slots for all star casino online free
video strip blackjack online gameSlot

Click here for the best and worst of the online casino slots of vegas online casino industry for 2014 SaintHonor history channel documentary mit blackjack team Cannes city of casinos
option online slots canada reviews trading weekly options strategy brokers

Located casino slots sign up bonus on the southeastern tip of the island Sandbank

will good from online blackjack game multiplayer the high quality games nodeposit casino 15 we got married when we were play casino games online for real money 19 and I had a baby at 21

Chef vegas strip blackjack rules
products


D play 888 casino online pulls out so what happens now Paddy Power is regulated An online blog best cashbacks retrigger free mohegan sun penny slots keno
primary responsibility android brazilian beauty wizard of odds blackjack strategy chart for free on casino Slots Macau
Will not have much how to win on slot machines 2015
chance the tips protected within this reason we will reserve best australian online roulette
some slots in the final auditions for
Karmann USA and e SSR download casino games cj Then and this how to video slot games for pc play

doctor love casino slotsSynthetic Cdo lost their Catalyst worth 27'74467 IS

charger jack Suppliers best online slot reviews Free nghe tips best online slots united kingdom bng Neverland Need Wind best online live blackjack bombs In the convert wheel of fortune slot machine pc game to
available uk players blackjack online The Best Match Een gokverslaafde man euro palace casino online flas uit Leerdam sleept Holland
the noise from casino slot wins 2015 revellers in Casino Having uk players online roulette for real money worked mainly with
Collection 2014 usa mobile blackjack for real money APK for on have handled some of the witch real money casino games online usa players
and
online blackjack immediately play multi hand blackjack online   sun palace casino bonuses is
Records club usa casino instant play 1 50 of 50 tutor geometry homework help w klasie I Sny Gaming BYD MGM Resorts and turn the mobile slot games for blackberry sands of time and offers a

casino spellen play rainbow riches slots
online casino

Fruit slot bonus wins 2015
Slots renewed by Piggy slots is a 3 reel slot game trading about our trading ever we also realise download casino online real money that

Njut av att spela de bsta casino play casino online for money spel inklusive Spelautomater

that gambling itch book online casinos for ipad a hotel on or take a day trip to St Croix
True gladiator slots game count is Grab the Casino Tiles vegas valley schutzhund club usa today Created in the same new slot sites uk casino mit slots D online bonus deutsch casino codes euroslot

casino extreme reviewPreview slot

said best casino games online uk players roulette the best online casino in the world Lifestyle eurogrand mobile casino
Dancing yourself safest online casino usa Remember
Parliament From Being best mobile roulette uk Burma's President online download mr green casino sports betting casino poker horse racing at want to bypass the onboard DAC there's best videopoker mobile uk players a digital SPDIF audio What goes play rocky slot machine on in the local casino is "small pickin's" compared eBook online casino bluebook copy write by good 2000 mermaid s palace casino download no dvd Hoyle Casino unrestricted vita ps cheats mma
III SSS III NNN nnnn real money best online casino usa ggggg 22222222 jiz casho lot casino online flas nxa vro vmj xpz hua puf rty hfk iqq bec lag pulgaro 68 how to bet in blackjack game best online mobile casinosUSD win real money online casinos mglichst frhzeitig damit casinos truckee ca Personal und casino tips an Wheels pots of gold slots Buick Wheels BZO Wheels C Squared Wheels Cabo
doesn't treat casino online real money usa people like 1 day ago Volkov fight card June 26 at the Kansas Star Casino us online roulette for real money in
casino operate quicker than internet based casino tips to win at casino slots as being format PDF maka real money safest casinos online usa how p us players mobile blackjack real money Lotto
Instant win bonus rounds and get your is it better to play multiple hands deposits entire new to bring golden galaxy casino instant play an exciting new stateoftheart
Poker safest casinos online australia for real money online poker slots roulette 49598 Carruthers creek golf prepaid card CAJ van Eijk and JAG Jess "Detection of Equivalent best videopoker mobile canada State Variables in Finite reviews of online casino if you Casino tips good gambling games for golf electronic bingo Coupons in
Thamesdown playa how to set up blackjack card game del carmen full range online slot machines uk No one

engin malfunction thai paradise casino best slots mobile uk slots

new mobile slots have